Freimi

Kvalitatīvi raksti, kuri tev noderēs sevis pilnveidošanai saistībā ar savaldzināšanu.
pleasance
Pieredzējis lietotājs
Dzimums: Vīrietis
Dzimšanas datums: 05 Mar 1990
Pilsēta: Rīga
Attiecību stāvoklis: In a relationship

Freimi

Post by pleasance » Sat Dec 29, 2012 12:50 pm

Kas ir freims?

Tiem, kas nav lasījuši forumā vecākus postus, droši vien vēl nav skaidrs kas tad īsti ir freims. Tātad,
nerunājot aplinkus, freims, tulkojot tieši no angļu valodas, ir rāmis. Freimu var izskaidrot dažādos
veidus bet, manuprāt, tas ir vienkārši konteksts/atskaites punkts/racionalizēšanas mehānisms. Tiem,
kas freimus īsti nesaprot, tas liksies neinteresanti un nesvarīgi bet es nevaru izteikt vārdos cik liela
freimiem ir nozīme savaldzināšanā. Freimi tiek izveidoti jebkurā komunikācijā un ir ļoti grūti apzināti
noķerami tādiem, kas tajā nav trenēti. Freimi ir tas, kas sievietēm liek skriet pakaļ vīrietim, nevis
otrādi.

Lai sāktu saprast freimus un tos atpazītu, ir jāmēģina uztvert nepateiktais vēstījums sarunās, jo freimi
tiek izveidoti starp rindiņām. Ir jāpadomā, kas tiek komunicēts papildinājumā teiktajam. Ņemsim par
piemēru tipiskus sarunas uzsākšanas veidu:

„Sveika/Čau. Vai varu Tev uzsaukt dzērienu?”

Daudz nedomājot, visiem skaidrs, ka šis sakāmais lielas iespējas neizveidos. Bet kāda ziņa tiek
komunicēta un tajā pašā laikā tieši nepateikta?

1. Šim vīrietim nepieciešama sievietes atļauja, lai rīkotos.
2. Ka šis vīrietis vēlas uzrunāt šo sievieti bet to neteiks atklāti, jo trūkst pašpārliecinātības.
3. Vīrietim nav spējas izkāpt ārpus stereotipiskiem sarunas uzsākšanas veidiem, kas liecina par
to, ka viņš ir aita nevis vilks.
4. Šādi uzsākot sarunu tiek komunicēts, ka dzēriena uzsaukšana notiks arī turpmāk un viņa to
var pieprasīt no vīrieša.

Freimu izveidot/izmainīt var pat viens vārds. Tātad, kādus freimus mēdz uzstādīt sievietes: esmu
vērtīgāka par vīrieti; lai notiktu sekss, vīrietim tas ir jānopelna; vīrietis ir vainīgs(parasti notiek, kad
pazūd jūtas pret vīrieti); mana uzmanība ir jānopelna; mani ir jāizklaidē.

Freimi dzīvē

Ir vērts pieminēt, ka freimus agri komunikācijā ir ļoti viegli izveidot un grūtāk no viņiem atkratīties/
izveidot jaunus, kad komunikācija jau ir attīstījusies.

Par piemēru ņemšu pāris atgadījumus iz dzīves. Izgāju uz randiņu ar Ilzi ar kuru sarakstījos
draugiem.lv. Kad satikāmies, pirmajās divās minūtēs viņa sāka sūdzēties par to, kas ar viņu notika
tajā dienā. Es viņu pārtraucu īsi pēc tam un pajautāju:”Es neatnācu, lai klausītos par Tavām
problēmām. Es iznācu labi pavadīt laiku. Ja Tu vēlies pasūdzēties, tad tam noteikti tev ir draudzenes.
Pastāsti man labāk par saviem hobijiem.”

Tātad, viņa netieši sāka veidot freimu, ka es klausīšos viņas problēmās. Ja es turpinātu klausīties
viņas problēmās, tad arī izveidotos freims, ka viņa vada sarunas gaitas; ka es nespēju sievieti vadīt,
jo ļauju viņai runāt par jebkādām tēmām un neņemu grožus savās rokās. Pārtraucot viņas drāmas
stāstus un pasakot to, ko pateicu, es izveidoju freimus: es viņas problēmās neklausīšos, jo pieprasu
no sievietes pozitīvāku attieksmi; es zinu, ko es vēlos; mani nevar viegli pakļaut; man ir interese par
cilvēku dziļāk kā par vienkāršu drāmu/negativitāti; es vadu komunikāciju.”

Pēc šīs sarunas Ilze vēl kādu reizi centās atgriezties pie negativitātes, ko es atkal pārtraucu. Ar Ilzi
satikos pāris mēnešus.

Vēl viens piemērs iz dzīves. Uz ielas iepazinos ar Zani. Kā jau sievietes bieži flirta momentos mēdz
darīt, Zanei patika flirtējot iesist. Ar to man problēmas nebija līdz Zane par normālu flirta žestu
uztvēra to, ka būtu pieņemami iesist ar savu rokas somiņu, kas bija diezgan pilna. Šajā brīdi tiek
veidots freims, ka es atļauju sevi sist ar dažādiem priekšmetiem, kas nākotnē var palikt vēl smagāki
un lielāki. Raudāt no sāpēm nevajadzēja bet es šādas lietas pieļaut nevēlos. Zanei pateicu, ka ja
vēlreiz tā izdarīs, tad varēs soļot mājās, jo randiņš beigsies. Zane, kā jau sieviete būdama, vēlējās to
patestēt un to izdarīja vēlreiz. Es pagriezos un devos projām, jo pie sava vārda pieturos. Pēc pāris
minūtēm Zane zvanīja, atvainojās un lūdzās, lai nedodos prom.Nolēmu dot viņai vēl vienu iespēju
un turpmāk viņa ne tikai turēja savu somiņu tur, kur pienākas bet arī bija ļoti pakļāvīga un atzinās,
ka parasti viņa vīriešus spēj izrīkot pēc iegribas. Kad saprata, ka ar mani tā nedrīkst, viņa atzinās
mīlestībā.

Ir spēcīgi freimi un ir vāji freimi. Un sievietes vienmēr pārbauda freimus, lai izjustu cik spēcīgi freimi
tie ir. Spēcīgus freimus mēdz dēvēt par spēcīgu mugurkaulu/nostāju, kas ir tuvu tam bet tā īsti
freimus neizskaidro.

Ir vērts paturēt prātā, ka spēcīgākais freims komunikācijā vienmēr uzvar. Spēcīgs freims ir tad, kad Tu
pieturies pie savas nostājas un simtprocentīgi tici tam, ko saki. Vājakais freims komunikācijā salūzt.

Izgāju uz randiņu ar citu Ilzi. Ar Ilzi pastaigājos kādas 20 minūtes līdz apsēdāmies kādā privātākā
vietā. Sāku veidot fizisku/seksuālāku kontaktu uz kuru viņa īsti nereaģēja un mazliet atkāpās no
manis. Nolēmu pastaigāties vēl pāris minūtes un sākt no jauna. Apsēdāmies atkal kādā privātākā
vietā, kur es atkal sāku veidot flirtējošu/fiziskāku kontaktu uz ko viņa atkal no manis atkāpās.
Viens no maniem freimiem ir tāds, ka man nepatīk tērēt laiku, ja lietas nenotiek tā kā to vēlos
es un tāpēc es Ilzei paziņoju, ka laiks celties un doties uz autobusu, jo viņa brauks mājās. Ilze ar
lielu izbrīnu atbildēja, ka mājās vēl doties nevēlas uz ko es atbildēju, ka liela izvēle viņai nav, jo es
viņu pavadīšu līdz autobusam un došos mājās. Kad Ilze man pajautāja kādēļ es vēlos doties mājās
es atbildēju „Redzi, Tu man liecies seksīga bet tajā pašā laikā Tu esi ļoti neatvērta un noslēgta.
Man patīk forši pavadīt laiku ar sievieti, ja sieviete spēj atbrīvoties un ļaut sev izbaudīt mirkli bet
izskatās, ka Tev labāk patīk saspringt, tāpēc es nevēlos īsti savu laiku tērēt ar Tevi, ja Tu neļausi sevi
atbrīvoties.”

Tātad, kādi freimi tika izveidoti: man ir standarti; es vadu komunikāciju; man patīk pavadīt labi laiku
ar sievieti, ja viņa spēj atbrīvoties; viņa ir noslēgta un saspringta; ja viņa ir man blakus, tad viņai ir
jābūt atbrīvotai un jāļauj sev izbaudīt mirklis.

Stāsts šeit gluži nebeidzas un mēs devāmies uz autobusa pieturu, kas bija minūtes gājiena attālumā.
Autobusa pieturā Ilze izteica vēlmi turpināt randiņu uz ko es atbildēju, ka, ja mēs turpināsim randiņu,
tad nākošajās desmit minūtēs manas mēle būs viņas mutē uz ko viņa piekrita. Problēmas atkal nebija
līdz tikām pie manis mājās un atkal nācās man to visu pārtraukt priekšlaicīgi, jo Ilze atkal uzvedās
saspringti. Devāmies atpakaļ uz autobusa pieturu, kur Ilze atkal pateica, ka doties prom nevēlas. Tā
kā tas jau notika otro reizi, šoreiz pateicu, ka viņai man verbāli jāpaziņo, ka būs paklausīga meitene

un klausīs mani, lai es randiņu turpinātu. Ilze to izdarīja un problēmas atkal nebija. Ilgi gan Ilzi
nesatiku, jo viņa bija pieradusi vīriešus vadīt, bet tādas sievietes man patīk mentāli pakļaut uz ko viņa
vēl nebija gatava.

Mazliet vairāk par freimiem

Ja freimi ir spēcīgi, tad var izveidot ļoti paredzamu komunikāciju. Ja freimi nav spēcīgi, tad dzīvē būs
daudz drāmas. Reizēm sieviete freimam nepakļausies un pati sevi pasūtīs tālak, jo ne visas Tavam
freimam pakļausies. Bet tās, kas pakļausies...ar tām attiecības būs fantastiskas, jo viss notiks kā
vēlies.

Esmu atkārtojis, ka ir svarīgi zināt robežas, jo, ja tādu nav, tad sieviete vīrieti apēdīs. Piemēram, kad
vēl nodarbojos ar atvērtām attiecībām, tad sievietēm pirmajā randiņa vienmēr paziņoju, ka atklātība
ir viens no pašiem svarīgākajiem pamatelementiem attiecībās. Ja sieviete izrādīs man necieņu trīs
reizes, tad ar šo sievieti vairāk nesatikšos. Tas vienmēr tiek pārbaudīts vismaz reizi.

Ja attiecībās neizveidosi freimus/noteikumus,tad, atkārtoju, sieviete Tevi apēdīs. Ja pateiksi, ka Tavās
attiecībās noteikumu nav, tad arī tas ir noteikums.

Freimi var tikt izveidoti pat ar vienu vārdu vai frāzi. Ja kaut ko saki/dari un sieviete atbild „Tev
jāpacenšas vairāk”, viņa veido freimu, ka vīrietis skries sievietei pakaļ un vīrietim ir tam, kam
attiecībās jācenšas.

Vīrieši mēdz paši izveidot sliktus freimus. Pieņemsim, sakot, „Es tikšu līdz Tavām biksītēm,” tiek
izveidots freims, ka vīrietis cenšas tikt līdz sievietes biksītēm un sieviete ir balva, nevis otrādi.

Pie freimiem ir jāpieturas, gribot/negribot, jo ja pie freima nepieturēsies, tad sievietei zudīs pret
Tevi cieņa. Atceros, kad biju ar Seduceru klubā un iepazināmies ar divām sievietēm. Apsēdāmies
pie galdiņa un apspriedām plānus, kur dosimies tālāk pēc kluba. Sievietes paziņoja, ka aizies līdz
tualetei un atnāks. Parasti es negaidītu bet ar vienu no viņām jau bija izveidojies ļoti labs kontakts,
tāpēc teicu, ka būsim uz vietas 5 minūtes un viņas apsolīja atgriezties laikā. Vadoties pēc iepriekšējās
komunikācijas, es biju ļoti pārliecināts, ka viņas atgriezīsies kaut ar nokavēšanos, bet piecas minūtes
pagāja un mēs devāmies prom. Ja mēs būtu sagaidījuši viņas atgriežamies, tad es būtu salauzis savu
freimu, ka došos pēc piecām minūtēm prom un turpmāk sieviete zinātu, ka viņas kājstarpei ir lielāka
vara pār manu vārdu, jo es laužu sevis teikto sievietes dēļ.

Freimus nav jāmēģina izveidot ar varu. Sieviete izjutīs vīrieša freimu par spēcīgu, ja vīrietis par savu
lēmumu ir mierīgs. Ir bijušas daudzas reizes, kad man mierīgi randiņa vidū ir jāpasaka „šodien Tu esi
ļoti negatīva. Tu velc mani uz leju. Vai nu pacenties uzlabot savu attieksmi vai arī randiņu beidzam.”
Reizēm sanāk arī doties mājas, bet galvenais par to ir nebūt dusmīgam. Dusmas ir vāja freima
pazīme, jo tas parāda Tavu nespēju pieņemt nemainīgu faktu vai arī ja kaut kas nenotiek pēc Tavas
iegribas. Dusmas parāda to, ka vīrietim nav liela iespēja ar citām sievietēm, jo viņš tik ļoti emocionāli
reaģē uz konkrētas sievietes uzvedību. Ja kaut kas nenotiek pēc vīrieša gribas, tad tas ir jāpieņem un
mierīgi jāpaziņo, ka „X un Y nenotiek tā kā es to vēlos. Tāpēc es dodos mājās.”

Nav svarīgi vai sieviete freimu pieņems vai nē. Galvenais ir pašam freimu pieņemt un pie tā arī
pieturēties, jo, ja pie freima pieturēsies, pat tad, ja pieturēšanās dēļ zaudēsi sievieti(kas notiks bieži),
tad augs pašcieņa. Un visbiežāk šīs sievietes, kas freimam nepakļaujas un sevi pasūta, atgriežas, jo

Vēl mazliet vairāk par freimiem

Freimi sākas ar vīrieša nostāju. Ja vīrietis domās „kā gan es varu dabūt šo sievieti?” tad šis vēstījums
tiks neapzināti komunicēts sievietei un viņa sapratīs, ka vīrietis sievieti vērtē augstāk par sevi. Vai
piemēram „kā noturēt attiecības” demonstrē, ka vīrietis uzskata, ka viņam ir attiecības jānotur,
nevis otrādi. Vīrietis uzskata, ka sieviete viņu pametīs, ja viņš kaut ko nedarīs lietas labā. Tas viss tiek
sievietei neapzināti komunicēts un viņa to sapratīs. Turpretim, ja vīrietis ticēs, ka viņš ir balva, tad
arī tas tiks komunicēts. Tas nav jāsaka verbāli, ka „Es esmu balva un Tev jānopelna mana uzmanība,”
jo tas demonstrē komunikācijas spēju trūkumu. Šādus freimus ir labāk komunicēt starp rindiņām un
netieši.

Es apzināti veidoju neskaitāmi daudz freimus par seksu, attiecībām, komunikāciju, dominēšanu,
pakļaušanos, vīriešiem, sievietēm(verbali un neverbali). Kad freimus esmu izveidojis, tad sieviete zin, ko no manis sagaidīt
un kā virzīzies mūsu savstarpējās attiecības, ja viņa uzturēsies man blakus.

Atklāti sakot, atskatoties uz šo rakstu, izskatās pēc liela haosa bet ceru, ka vienam otram mazliet tapa
skaidrības par to, kas ir freims. Visticamak es editoshu sho tematu velak, lai papildinatu rakstu, jo par freimi ir ljoti plashs temats un es sheit izklastiju tikai ljoti acimredzamus un verbalus freimus.
"You have power over your mind--not outside events. Realize this, and you will find strength."
- Marcus Aurelius

Janka
Pieredzējis lietotājs
Dzimšanas datums: 13 Mar 1990
Pilsēta: Liepāja
Attiecību stāvoklis: Single

Re: Freimi

Post by Janka » Sat Dec 29, 2012 3:00 pm

Cepums Tev pa darbu.
Kolosāls raksts par FREIMU, labi piemēri attiecīgajās situācijās, kā arī viss labi saprotams ir.
Pēc manām domām šitam rakstam jābūt pie izcilajiem rakstiem.
Your thoughts
and your feelings
create your life

macaco
Pieredzējis lietotājs
Dzimšanas datums: 10 Apr 1993

Post by macaco » Sat Dec 29, 2012 3:28 pm

Raksts ir zelta vērtībā, par freimiem jau agrāk biju lasījis, tikai angliski un daudz ko nesapratu, pēc šī raksta viss ķļuva daudz skaidrāks un piemēri arī ļoti labi.

Goodless
Pieredzējis lietotājs
Dzimšanas datums: 01 Jul 1993

Post by Goodless » Sat Dec 29, 2012 9:47 pm

Lielisks raksts pleasance! Cerams, ka pēc tik izsmeļoša apraksta vairāk forumā neparādīsies jautājumi - ''kas ir freims?''

P.S. Piekrītu, ka raksts ir jāpievieno sadaļā ''izcilie raksti''.

Zuljeens
Pieredzējis lietotājs
Dzimšanas datums: 01 Jul 1996
Pilsēta: Cēsis

Post by Zuljeens » Sun Dec 30, 2012 12:53 am

Paldies Plesance !
Ilgi gaidīju šo skaidrojumu.

Vai tu šos freimos atklāti pasaki meitenei vismaz daļu kas bija minēti tekstā kā piemēri?

,,,Es apzināti veidoju neskaitāmi daudz freimus par seksu, attiecībām, komunikāciju, dominēšanu,
pakļaušanos, vīriešiem, sievietēm(verbali un neverbali). Kad freimus esmu izveidojis, tad sieviete zin, ko no manis sagaidīt ''

Vari paskaidrot?, varbūt kādu piemēru uz dzīves?
Last edited by Zuljeens on Sun Dec 30, 2012 1:05 am, edited 1 time in total.
Your eyes look amazing with this moon light

pleasance
Pieredzējis lietotājs
Dzimšanas datums: 05 Mar 1990

Post by pleasance » Sun Dec 30, 2012 1:05 am

Es personīgi dodu priekšroku freimu paziņošanai atklāti. Ir cilvēki, kas man nepiekritīs.

Ir vērts paturēt prātā, ka freimu skaidrošana ir enerģijas ieguldīšana, kas var veidot freimu ap Tevis teikto, kuru Tu nevēlies. Piemēram, ja sieviete izdara kaut ko, kas Tev nepatīk un Tu sāc freimot viņas teikto un kā Tev tas nepatīk/ko Tu sagaidi turpmāk un freimo turpmāko komunikāciju, sieviete var izsecināt(jeb izveidot freimu), ka Tevis teiktais nesakrīt ar Tavām rīcībām, jo kādēļ gan ieguldi tik daudz enerģijas brīdī, kad uzvedība nav tāda, kādu sagaidi.

Tāpēc es freimus paziņoju ātri(lielo freimu izveide sākas no pirmās komunikācijas un beidzās pēc pāris randiņiem), lai pēc tam vairāk nav jāskaidro un var vienkārši reaģēt ar darbību nevis runu, lai viņai ir skaidrs kāpēc es reaģēju kā es reaģēju. Pēc tam freimot atliek tikai vienā/divos teikumos, kas ir būtībā rīcības/teiktā interpretācija manis vēlamā veidā. Es nevaru to īsti izskaidrot tāpēc ceru rakstu kaut kad drīzumā papildināt, to izskaidrojot, jo grūti ielikt vārdos.
Es apzināti veidoju neskaitāmi daudz freimus par seksu, attiecībām, komunikāciju, dominēšanu,
pakļaušanos, vīriešiem, sievietēm(verbali un neverbali). Kad freimus esmu izveidojis, tad sieviete zin, ko no manis sagaidīt ''

Vari paskaidrot?, varbūt kādu piemēru uz dzīves?
Kad papildināšu tematu, pamēģināšu iekļaut.
"You have power over your mind--not outside events. Realize this, and you will find strength."
- Marcus Aurelius

unknown
Pieredzējis lietotājs
Dzimšanas datums: 01 Jun 1983

Post by unknown » Sun Dec 30, 2012 5:43 pm

Dēļ šādiem rakstiem un atsevišķiem LR vien te esmu. :) Ja būtu 10 thanks opcija - ieliktu.
Girls say yes to boys, who say no.

Saywhat
Pieredzējis lietotājs
Dzimšanas datums: 03 Aug 1987

Post by Saywhat » Sun Dec 30, 2012 9:53 pm

Atkārtošu, ko pārējie jau teica, ka superīgs raksts. Superīgs raksts!

Mani mīļākie freimi ir, apsūdzēt visu laiku sievieti, ka viņa cenšas mani pavedināt un ievilkt gultā, tad ir daudz vieglāk virzīties uz priekšu. Piem., teikt viņai, ka viņa uztver mani par gaļas gabalu un sēžot likt viņas rokas man uz ceļa utt. Šādā veidā tiek panākts tas, ka tu neesi tas, kas dzenas viņai pakaļ ar uzbāšanos, bet viņa pati tevi vēlās. Cilvēki novērtē daudz vairāk to pēc kā viņi paši tiecas, nevis kas iekrīt viņiem klēpī par brīvu.
Man patīk tā analoģija par mednieku, kurš ir nomaskējies antelopes kostīmā un gaida, kad plēsoņa pati pienāk klāt.

Freimu noturība ir ļoti labs aspekts, pie kā pašam jāpiestrādā. Ja tu sākumā stāsti sievietei, ka nevēlies nopietnas attiecības, esi ar viņu ticis līdz gultai, bet viņa tevi liek "boyfriend" rāmī un saka, ka 'es pirmajos (trīs vai vienalga) randiņos neguļu', tad tavs rāmis tiek pārbaudīts. Ja tu esi izmēģinājis visas šī rāmja nojaukšanas taktikas ar viņas ignorēšanu, pēc tam kad neļauj virzīties uz priekšu un tas nestrādā, tad, dodoties prom, tu parādi un pierādi, ka tiešām nevēlies nopietnas attiecības un gaidīt noteikto randiņu skaitu. Vai nu sieviete pakļaujas tavam rāmim vai arī tu cēli soļo prom nemainījis savus principus, parādot, ka viņa nav tava vienīgā iespēja.

t.r.
Pieredzējis lietotājs
Dzimšanas datums: 02 Jan 1990
Pilsēta: Jelgava
Attiecību stāvoklis: In a open relationship

Post by t.r. » Wed Jan 09, 2013 12:47 am

pleasance wrote:
Nav svarīgi vai sieviete freimu pieņems vai nē. Galvenais ir pašam freimu pieņemt un pie tā arī
pieturēties, jo, ja pie freima pieturēsies, pat tad, ja pieturēšanās dēļ zaudēsi sievieti(kas notiks bieži),
tad augs pašcieņa. Un visbiežāk šīs sievietes, kas freimam nepakļaujas un sevi pasūta, atgriežas, jo
Tikko pārlasīju, liekas, ka te nepabeigta doma, teikums, pleasance.

sportists
Pieredzējis lietotājs
Dzimšanas datums: 01 Jan 1993

Post by sportists » Sun Jan 27, 2013 7:28 pm

Mīļā dienasgrāmata, ir pagājis laiciņš kopš pēdejo reizi šeit kautko ietvītoju, taču dzīve atkal piespieda pārvarēt slinkumu un ielogoties...

izlasiju rakstu, cepuri nost, bet viens jautājums tomēr ir, freimu var nosaukt par cilveka auru un personibas raksturojumu, vai ari ta ir attieksme dotajaa komunikacijas bridii kuru var viegli nofeikot?
Man up!

Post Reply